Oferta poradni w okresie zagrożenia epidemicznego

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego z dniem 30 marca 2020 r. do odwołania Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w  Inowrocławiu pracuje w zmienionej formie.       Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i pracowników nie prowadzi się działalności terapeutycznej w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i rodzicem, do niezbędnych ogranicza się działania diagnostyczne.

 

W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji zmieniliśmy zasady pracy, ale w dalszym ciągu jesteśmy gotowi do kontaktu, aby wspierać dzieci, młodzież, rodziców oraz pracowników szkół i przedszkoli.

Z dyżurującymi pracownikami Poradni  w Inowrocławiu można przeprowadzić konsultacje telefonicznie pod nr tel. (52)  35-92- 266 lub mailowo, e-mail: ppp-ino@o2.pl oraz w Filii w Kruszwicy pod numerem 52 35 15 418.

Wykaz adresów e-mail pracowników poradni 

  1. Jarosław Jasiński   –  jjasinski.poradnia@wp.pl
  2. Alicja Cieślak –     acieslak.poradnia@wp.pll
  3. Alina Jaszczak –   ajaszczak.poradnia@wp.pl
  4. Jadwiga Chrom  –jchrom.poradnia@wp.pl
  5. Joanna Gronowska – jgronowska.poradnia@wp.pl
  6. Krystyna Głuszkowska –  kgluszkowska.poradnia@wp.pl
  7. Barbara Andryszak –   bandryszak.poradnia@wp.pl
  8. Anna Glejzner-Trepkowska –  atrepkowska.poradnia@wp.pl
  9. Teresa Czajkowska –   tczajkowska.poradnia@wp.pl
  10. Dorota Uklejewska – duklejewska.poradnia@wp.pl
  11. Iwona Łukomska – ilukomska.poradnia@wp.pl
  12. Aldona Szczepańska – aszczepanska.poradnia@wp.pl
  13. Teresa Ślesińska-Olejnik – tolejnik.poradnia@wp.pl
  14. Anna Rybarczyk – arybarczyk.poradnia@wp.pl
  15. Lidia Paliwoda – lpaliwoda.poradnia@wp.pl
  16. Joanna Jóźwiak – jjozwiak.poradnia@wp.pl
  17. Magdalena Gawlak – mgawlak.poradnia@wp.pl
  18. Beata Humphrey – humphrey.poradnia@wp.pl
  19. Katarzyna Śmiłowska-Kościńska – kkoscinska.poradnia@wp.pl
  20. Zofia Jankowska – zjankowska.poradnia@wp.pl
  21. Joanna Saks – jsaks.poradnia@wp.pl
  22. Alina Woźniak – awozniak.poradnia@wp.pl
  23. Marta Hejenkowska – mhejenkowska.poradnia@wp.pl

 

  1. Dla rodziców:
  • poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
  • prowadzenia rozmowy z dzieckiem dotyczącej konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie swoje i innych,
  • trudności edukacyjnych,
  • trudności wychowawczych
  • trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz zdalnym nauczaniem
  • wspomagania dziecka w procesie samodzielnej nauki w domu –harmonogram dnia, planowanie pracy i motywowanie do wysiłku intelektualnego, bezpieczeństwa w sieci,
  • wstępna diagnoza problemu: wywiady zdalne, analiza dostarczonej dokumentacji, porady,
  • konsultacje logopedyczne,
  • wydawanie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i indywidualnego nauczania, opinii WWR niewymagających przeprowadzenia pełnej diagnozy w poradni.
  1. Dla nauczycieli:
  • poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
  • prowadzenia rozmowy z rodzicem dotyczącej obecnej sytuacji oraz konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie całej rodziny,
  • redukowania poziomu lęku u uczniów i ich rodziców,
  • organizacji pracy ucznia w trakcie nauki zdalnej,
  • dostosowania wymagań edukacyjnych podczas edukacji zdalnej,
  • trudności emocjonalno-motywacyjnych uczniów, z uwzględnieniem radzenia sobie z samodzielną nauką w domu i ocenianiem,
  • trudności emocjonalno-społecznych uczniów wynikających z obecnej sytuacji i izolacji społecznej.
  • Dla uczniów:
  • poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
  • dbania o zdrowie psychiczne,
  • planowania i organizacji samodzielnej nauki w domu oraz terminowości wykonywania zadań w systemie zdalnym,
  • radzenia sobie z sytuacją ekspozycji społecznej podczas zajęć on-line,
  • trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną,
  • radzenia sobie z ocenianiem w systemie zdalnym,
  • uświadamiania cyberzagrożeń i sposobów reagowania na nie,
  • zaspakajania potrzeby własnej przestrzeni,
  • radzenia sobie z izolacją społeczną i zaspokojenia potrzeby kontaktów rówieśniczych.

 

  • Poradnia będzie wydawać orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego na bazie dostarczonej dokumentacji i konsultacji telefonicznej z rodzicem/opiekunem dziecka.
  • Poradnia będzie wydawać opinie o odroczeniu rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego na bazie dostarczonej dokumentacji, wniosku, informacji o dziecku z przedszkola/szkoły oraz konsultacji telefonicznej z rodzicem/opiekunem dziecka.

Dokumentację do Poradni można dostarczyć poprzez:

  • przesyłanie pocztą na adres: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Mątewska  17,
  • 88- 100 Inowrocław Filia W Kruszwicy ul. Rybacka 20 880150 Kruszwica
  • przesyłanie na adres e-mail Poradni – Wypełnione wnioski, zeskanowane zaświadczenia lekarskie, informacje ze szkoły

Wszystkie druki obowiązujące w Poradni są dostępne na stronie www (zakładka „Wnioski”)

Zespoły Orzekające odbywać się będą  co dwa tygodnie ,najbliższy w dniu  09.04.2020 r.

W związku z dynamiczną i niecodzienną sytuacją w naszym kraju, prosimy monitorować informacje na naszej stronie internetowej. Będziemy na bieżąco powiadamiać o zmianach w pracy Poradni.